V pravé části této stránky naleznete odkaz na formulář, který vám jednoduše a s předstihem umožní předběžně zaregistrovat váš filmový příspěvek pro projekci na Videofestu. Zdá se, že se osvědčil - díky všem, kteří ho využili. My tím získáváme lepší přehled o vašem zájmu a zároveň nám to umožní dostatečně dlouho uvažovat o programové skladbě přehlídky, čímž chceme zmírňovat každoroční podzimní (hlavně časové) stresy s tímto spojené. Přihláška pro vás samozřejmě není závazná v tom smyslu, že kdybyste se nakonec rozhodli nezúčastnit se s příspěvkem, nějakým způsobem bychom vám znepříjemňovali život. Na to ostatně nemáme žádné právo.

Vzkaz pro autory přihlášených filmů: Své filmy přihlášené do programu festivalu prostřednictvím webového formuláře posílejte prosím rovnou poštou, nejlépe na DVD, na adresu Štěpán Pavlík, Svatošova 308, 390 01 Tábor.

Byli bychom ale rádi, pokud jste natočili film, který byste chtěli veřejně prezentovat prostřednictvím naší přehlídky, abyste neváhali formulář vyplnit a odeslat (přímo z této stránky). My se vám před přehlídkou včas osobně ozveme a domluvíme se na detailech. Jinak samozřejmě sledujte pravidelně naší webovou stránku, kde budeme přinášet aktuální informace. Formulář najdete na úplném konci této stránky. Tady bychom chtěli uvést aspoň rámcové propozice, které by vám mohly usnadnit rozhodnutí o účasti či neúčasti na Táborském Videofestu. Ačkoliv se jedná o Táborský Videofest, neznamená to, že jde o čistě regionální přehlídku.

Jsme naprosto otevřeni všem amatérským tvůrcům bez rozdílu pohlaví, rasy, vyznání, sexuální orientace atd. Jak stále zdůrazňujeme, nejedná se o soutěž a jediným okamžitým veřejným hodnocením jsou reakce publika, jehož četnost se rok od roku zvyšuje (viz reportáže z předchozích ročníků). Akce nemá komerční charakter a je výhradně dotována z grantů a sponzorských darů, což mimochodem umožňuje zachovat nízké vstupné. Účastníci neplatí žádné poplatky.

Ba naopak - pokud byl film vybrán pro projekci, jeho tvůrci proplatíme cestu na Videofest a zpět domů v rámci celé České republiky v mezích našich finančních možností (eventuelním zahraničním účastníkům přispějeme na cestovné dle dohody). Přehlídka není nijak žánrově striktní, zúčastnit se můžete s hraným filmem, animací, reportáží, dokumentem, videoklipem atakdále... V zájmu zachování jisté pestrosti upřednostňujeme výtvory kratšího formátu (ideálně do 15 minut), editované a v aspoň slušné technické kvalitě.