Vzkaz pro zájemce z řad diváků i amatérských filmotvůrců:
Vážení a milí přátelé, studený podzim se vybízí už od roku 1995 ke konání filmové přehlídky, kterou jsme si zvykli nazývat Táborským Videofestem s podtitulem "přehlídka amatérských filmů", ačkoliv se v jejím rámci postupně objevovaly i filmy školní a profesionální. Nezáleží nám pouze na tom, abychom prezentovali filmy ryzích filmových kutilů a fandů, kteří nemají k dispozici sofistikované technické zázemí - i když těžiště přehlídky tvoří právě blok amatérských tvůrců.

Jde nám o to, aby si divák odnesl komplexní, pokud možno dobrý, zážitek z celého večera, v rámci kterého může porovnat právě tvorbu takovýchto nadšenců s filmy studentů filmových škol a ranými výtvory hosta, který měl tu odvahu zůstat u filmu zůstat a živit se jím. Záhy pak tento divák zjistí, že rozdíl mezi "profíkem" a "amatérem" je často právě jen a jen v technických možnostech realizace. Jde o nápad, myšlenku. Nejsme státní organizace pro amatérská hnutí, abychom měli povinnost přinášet co nejpestřejší šíři snímků a nepovažujeme za nutné uvádět jakýkoliv soukromě okomentovaný paskvil z dovolené nebo reportáž o vnukovi ve školce.

Mějte na paměti, že ten, kdo přehlídku navštíví, by neměl odcházet s hlavou prázdnou a dutou. Nemusí se dívat na dokonalý film, může skřípat zuby u něčeho provokativního, jen proboha nemůže trpět k oběšení zoufalou nudou!!!

Věříme, že naše přehlídka zaujme i Vás, stejně jako zaujala diváky na předchozích ročnících. Zároveň si velmi vážíme Vás všech, kteří jste doposud do Videofestu své výtvory nabídli či se k tomu třeba chystáte.

Bez Vás by celá akce neměla smysl ani v případě, že se nám Váš film do projekce zrovna nehodí.

Nabídněte své filmy do programu přehlídky. Jedná se o nesoutěžní večer projekcí s několikaletou tradicí. Nabízíme Vám možnost prezentovat Váš film v bloku amatérských videofilmů pocházejících z dílny rozličných tvůrců či tvůrčích spolků.

Večer probíhá formou "filmového mejdanu", diváci mají možnost korzovat mezi několika bary a sálem a nad skleničkami drinků diskutovat, hodnotit a kritizovat, či jen tak pustě hledět.

Diváci jsou také jediným barometrem hodnotícím úroveň snímku, neboť Videofest je ryze nesoutěžním souborem projekcí; tudíž zde nenajdete superodborné besedy, hyperfundované rozbory kompozice záběru ani kvazičestná uznání poroty. Výměna názorů nicméně čile probíhá u barového pultu a oponenta ke svému názoru si můžete vyhledat osobně.

Rozhodně rádi zpestříme letos program i o Vaše filmy. Neváhejte zmínit se o nás komukoliv, o němž si myslíte, že by měl co na Videofestu předvést. My Vám za to budeme upřímně vděčni a věříme, že se setkáme v jednom neobvyklém podzimním večeru. Mějte se dobře a zachovejte nám přízeň.